Systemy eksfoliacyjno-odżywcze

Czas zabiegu:
skonsultuj się
Cena
od 450 zł

Opis

Spersonalizowana terapia niedoskonałości skórnych. Rozszerzone pory, chropowatość, ziemistość skóry, trądzik, drobne zmarszczki. Systemy eksfoliacyjne to nie tylko kwasy typu glikolowy, migdałowy, pirogronowy, salicylowy w stężeniu dobranym indywidualnie do Twoich potrzeb ale także specjalne formuły wspomagające proces leczenia oparte na peptydach biommetycznych i składnikach naturalnych walczące ze starzeniem skóry, przebarwieniami, wolnymi rodnikami, nadwrażliwością skóry, trądzikiem itp. Formuły te zostały poparte szeregiem badań naukowych i latami praktyki znanego włoskiego lekarza i jego przyjaciela – magistra farmacji, którzy stworzyli ten system zabiegowy. System jedyny w swoim rodzaju, gdyż daje nam możliwość maksymalnej personalizacji zabiegu, a każdy pacjent może mieć bezpośredni wpływ na tworzenie „magicznej mikstury”. Możemy wykonać zabieg od bardzo łagodnego do silnego, a dzięki specjalnym formułom łagodzącym i pielęgnującym unikamy zwykle występujących w czasie i po tego typu zabiegach działań niepożądanych typu pieczenia, podrażnienia, zaczerwienienia skóry. Przeciwnie, skóra po zabiegu jest aksamitnie gładka, lśniąca, napięta. Już po jednym zabiegu widać ogromną różnicę. Kuracja jest przyjemnym relaksem dzięki specjalnej formule, masce okluzyjnej,  która pozwala na powolną penetrację składników aktywnych w głąb skóry. Trwa ok 40 minut.

Dla kogo?

Oprócz działania profilaktycznego, opóźniającego proces starzenia skóry, wskazaniami do wykonania medycznych zabiegów eksfoliacyjnych są:

  • przebarwienia
  • blizny potrądzikowe
  • rozszerzone pory
  • skóra tłusta, łojotokowa, mieszana, z zaskórnikami
  • skóra ziemista, matowa, pozbawiona blasku
  • zmarszczki mimiczne
  • rozstępy skórne
  • zaburzenie rogowacenia
  • kondycjonowanie skóry

Korzyści z zabiegu

Dzięki zabiegowi eksfoliacyjnemu złuszczamy stary naskórek i przyśpieszamy jego regenerację. Inicjujemy też odpowiednią odbudowę i przebudowę głębiej położonych komórek. Regulujemy tym samym wydzielanie sebum, wyrównujemy pigmentację niwelując przebarwienia, pozwalamy naszej skórze oddychać, oczyszczamy, usuwamy zaskórniki, zwiększamy penetrację leczniczych i pielęgnacyjnych substancji aplikowanych na skórę. Nasza skóra staje się wyraźnie gładsza, zdrowsza, bardziej sprężysta i świeża.
W celu pogłębienia i utrwalenia korzystnych efektów zabiegi eksfoliacyjne wykonuje się w seriach (zazwyczaj 3-5 co 2-4 tyg). Zdrowa skóra jest w zasięgu Twoich możliwości.